Pozdrowienia z Teneryfy

Drodzy Studenci MWSE!

Piszemy do Was krótką relację z słonecznej,  bogatej w przepiękne i malownicze krajobrazy, wulkanicznej wyspy  jaką jest Teneryfa. W lipcu 2019 roku wyjechałyśmy na Teneryfę, gdzie przebywałyśmy w ramach trzymiesięcznej praktyki zagranicznej, organizowanej z programu Erasmus+. Przez trzy miesiące odbywałyśmy praktykę na stanowisku pomocy kelnerskiej w trzygwiazdkowym hotelu o nazwie: PlayaOlid, zlokalizowanym w pięknie położonej miejscowości: Costa Adeje z bliskim dostępem do plaży i oceanu. Pracowałyśmy oraz spędzałyśmy czas wolny z ludźmi o różnych narodowościach, którzy pochodzili z takich krajów, jak: Hiszpania, Włochy, Słowenia,  Polska, Urugwaj czy Francja.

Na początku praktyki zapoznałyśmy się z funkcjonowaniem całej restauracji i sposobem wykonywania poszczególnych obowiązków pod czujnym okiem naszych kolegów i koleżanek z pracy. W późniejszym etapie poszczególne zadania powierzano nam już do pracy samodzielnej. Każdy dzień pracy obejmował osiem godzin i były to różne zmiany, rozpoczynane rano, w południe czy też późnym wieczorem. Praca w restauracji nie należała do zbyt lekkich, łatwych i przyjemnych. Bez wątpienia jest to zrozumiałe przy chęci utrzymania wysokiego poziomu obsługi gości hotelowych. Pomimo że praca była bardzo wymagająca, pracowało się w niej naprawdę dobrze. Wszystko to za sprawą przyjaznej i sympatycznej atmosfery wśród pracowników. Wszelkie trudy wynagradzali także mili i uśmiechnięci goście, którzy nie szczędzili dobrych słów, a czasem i napiwków.

Czas spędzony podczas wyjazdu był bardzo ciekawym i rozwijającym przeżyciem. W wolnych chwilach mogłyśmy zwiedzać wiele ciekawych miejsc na Teneryfie oraz poznać kulturę ludzi tam mieszkających. Pobyt za granicą niewątpliwie pomógł nam w przełamywaniu barier językowych, przyczynił się też do polepszenia umiejętności komunikowania się w języku angielskim i hiszpańskim.

Podsumowując, stwierdzamy, że wybór praktyki zagranicznej  to była dobra decyzja, dzięki której mamy teraz mnóstwo pięknych wspomnień, a także wielu dobrych znajomych, z którymi utrzymujemy nadal kontakt.

Zachęcamy wszystkich studentów do udziału w programie Erasmus+. Nie miejcie wątpliwości i nie wahajcie się skorzystać z tej szansy jaką daje wam udział w zagranicznej praktyce – naprawdę warto!

Pozdrawiamy
Joanna – studentka studiów II stopnia na kierunku Zarządzanie specjalność: rachunkowość i zarządzanie finansami
Justyna –  absolwentka studiów II stopnia na kierunku Zarządzanie specjalność: Zarządzanie w turystyce i rekreacji

Zamiana rozmiaru
Kontrast