„Panaceum na liceum” – szkolenie Pearson

W ramach współpracy Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej z wydawnictwem Pearson, 20 lutego 2019 r., w auli  MWSE, odbyła się sesja szkoleniowa dla nauczycieli szkół średnich pod tytułem „Panaceum na liceum”.

Szkolenie poprowadziła pani Magdalena Zawadzka, ekspert Pearson, oraz przedstawiciel wydawnictwa pani Dominika Walkowicz.

Nauczyciele mieli okazję zapoznać się z nową podstawą programową dla szkół ponadpodstawowych od 2019 roku, dowiedzieć się czym są kompetencje kluczowe i dlaczego nauczyciele języków obcych muszą je rozwijać oraz omówić główne różnice między starą a nową podstawą programową. Jednym słowem był to praktyczny zastrzyk wiedzy o pracy nauczyciela opartej na dwóch podstawach programowych.

W szkoleniu uczestniczyło ponad 60 nauczycieli języka angielskiego i niemieckiego z Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikat uczestnictwa, broszury informacyjne dotyczące podstawy programowej oraz specjalne egzemplarze podręczników do nauki języków obcych.

Z ramienia MWSE szkolenie koordynowała  mgr Ewa Żybura.