(Nie)pełnosprawni na rynku pracy – konferencja w Łodzi

Szanowni Państwo,
Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Fundacja Łódź Akademicka zapraszają na VI edycję konferencji pn. „(Nie)pełnosprawni na rynku pracy” połączoną z Targami Pracy Osób Niepełnosprawnych. Konferencja odbędzie się w dniu 6 listopada 2019 r. na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W tegorocznej edycji podjęty zostanie temat sportu. Sport to niezbędny element wsparcia osób z niepełnosprawnościami, pełniący w życiu osób niepełnosprawnych niezwykle istotną rolę. Poza aspektem zdrowotnym daje poczucie przynależności do grupy,  umożliwia wyjście z domu i otwarcie się na nowe możliwości. Z czasem sport staje się niejednokrotnie nowym pomysłem na życie oraz aktywność zawodową.

Celem konferencji jest również umożliwienie osobom niepełnosprawnym bezpośredniego spotkania z pracodawcami oraz dostępu do udziału w działaniach, które zwiększą ich szanse na znalezienie właściwej pracy, praktyki czy stażu. Celem organizatorów jest dodatkowo promocja najbardziej rozwojowych i przedsiębiorczych firm, tworzących nowe miejsca pracy na terenie kraju, jak również tych, których produkty dotyczą szeroko rozumianej niepełnosprawności, rehabilitacji oraz opieki zdrowotnej nakierowanej na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

Konferencja będzie okazją do tego, aby w szerokim gronie specjalistów rozmawiać o problemach osób z niepełnosprawnościami, a w szczególności problemach związanych z rynkiem pracy.  Uczestnicy konferencji będą mogli wysłuchać wystąpień osób, które swoją niepełnosprawność „przekuły” w sukces i pokazały, że determinacja i siła charakteru mogą pokonać przeciwności losu. Jednym z tegorocznych prelegentów będzie Przemysław Świercz – kapitan reprezentacji AMP w futbolu.

Rejestracja, wszelkie informacje i szczegółowy program znajduje się na stronie wydarzenia: http://niepelnosprawni.lodzakademicka.pl/.

 

Zamiana rozmiaru
Kontrast