Międzynarodowy Tydzień E-książki. Nowe funkcje w Ibuk Libra

Czy znasz już IBUKA Librę? Czy wiesz jak łatwo możesz uzyskać dostęp do dziesiątek, a nawet setek e-książek z dowolnego miejsca na ziemi, w wybranym przez Ciebie czasie, za darmo? IBUK Libra to nie tylko e-czytelnia PWN. To zaawansowane narzędzie do pracy z tekstem, gdzie możesz robić notatki, tworzyć cytowania do pracy semestralnej lub dyplomowej.

W pierwszym tygodniu marca kolejny raz obchodzimy Międzynarodowy Tydzień E-książki. Nasza biblioteka udostępnia zasób e-książek, które możecie Państwo czytać bez ograniczeń czasowych i geograficznych, bez kar za nieterminowy zwrot, wreszcie bez potrzeby pobierania aplikacji. Wystarczy urządzenie obsługujące HTML5.

Jeśli korzystacie już Państwo z IBUKA Libry i znacie to narzędzie, na pewno chętnie skorzystacie z nowych funkcji. Od niedawna dostępne jest cytowanie oraz tworzenie tzw. projektów z poziomu półki MyIBUK, na której możecie Państwo gromadzić czytane książki.
Aby zacytować Autora wystarczy zaznaczyć interesujący fragment (maks. 160 znaków). Pojawi się okienko, jak na zdjęciu.

IBUK 1

Następnie należy kliknąć „biały trójkąt” w menu, które pojawiło się przed książką. W nim należy wybrać „Cytuj”. W nowym oknie pojawi się zaznaczony fragment wraz z gotowym przypisem.

IBUK 2

Jeśli piszecie Państwo pracę dyplomową i dodatkowo potrzebujecie opisu bibliograficznego, wystarczy kliknąć w okno „Bibliografia”. Możliwy jest także wybór właściwego standardu bibliograficznego (domyślnie jest ustawiony „Normalny”, z pełnym ISBN cytowanej pozycji).

IBUK 3

Cytat oraz przypis możecie Państwo za pomocą klawiszy Ctrl+C lub opcji „Kopiuj” przenieść do dowolnego edytora tekstu, w którym aktualnie pracujecie. Pisanie artykułów oraz prac z IBUKIEM Librą nigdy nie było tak przystępne.

Potrzebujesz odrębnej półki z literaturą potrzebną do konkretnego projektu?

Funkcja „Projekt” to łatwy sposób tworzenia grupy książek, które wykorzystujecie Państwo w swojej pracy. Jak to zrobić? Wystarczy po wejściu w MyIBUK kliknąć w górny prawy róg, gdzie znajduje się przycisk „Projekty”.

IBUK 4

Nad półką z książkami otworzy się tablica projektów – najpierw należy kliknąć na symbol „+” w górnym lewym rogu i wpisać nazwę projektu, np. Praca dyplomowa.

IBUK 5

Po zatwierdzeniu, pojawi się nowy skoroszyt z liczbą „0”. Oznacza to, że w nowym projekcie użytkownik nie ma jeszcze żadnych publikacji. Aby je dodać, należy przenieść myszką okładki wszystkich niezbędnych do pracy książek na skoroszyt. Po dodaniu każdego tytułu, liczba w skoroszycie powinna rosnąć.

IBUK 6

W ten sposób zostanie utworzony zbiór książek niezbędnych do pracy. Projekt przyspiesza pracę w IBUKU Librze, bez potrzeby każdorazowego szukania niezbędnych tytułów w półce MyIBUK. Wciąż możliwe jest tworzenie notatek, a nawet konspektu pracy wewnątrz projektu.

Zapraszamy do korzystania z książek elektronicznych i możliwości, które oferuje Biblioteka MWSE. Dostęp do Czytelni Ibuk Libra odbywa się po rejestracji indywidualnego kodu PIN w systemie. Kod ten można uzyskać w Bibliotece uczelnianej (ul. Waryńskiego 14), czynnej od poniedziałku do czwartku w godz. 8:00-16:00, w piątek w godz. 8:00-18:00 i sobotę w godz. 8:00-13:00.

Świętuj Międzynarodowy Tydzień E-książki z IBUKIEM Librą i poznaj nowe funkcje już dzisiaj!

Baner_Międzynarodowy_tydzień_e-książki_1200x220_0220_A_v3

Zamiana rozmiaru
Kontrast