Jak być bezpiecznym w sieci – relacja z wykładu

Dnia 11 stycznia br. w MWSE odbył się kolejny już wykład z cyklu wykładów organizowanych w ramach programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem, który powstał z inicjatywy Związku Banków Polskich oraz Biura Informacji Kredytowej i jest obecnie realizowany na ponad 120 polskich uczelniach.

Wykład zatytułowany Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni poprowadził Mateusz Zając, Regionalny Dyrektor Programów Edukacji Ekonomicznej w Centrum Prawa Bankowego i Informacji Sp. z o.o. Wiodącymi zagadnieniami wykładu były: rozwój gospodarki elektronicznej i cyberbezpieczeństwo. Sektor bankowy w oczywisty sposób angażuje się w rozwój gospodarki elektronicznej – także poprzez płatności elektroniczne i mobilne, które mają coraz istotniejsze znaczenie dla zwiększenia efektywności gospodarki. Sektor ten jest też szczególnie narażony na cyberataki wobec swoich klientów.

Ciekawym akcentem wykładu był konkurs w którym mogli wziąć udział uczestnicy. Studenci mieli za zadanie zalogować się na platformie edukacyjnej Score Hunter, rozwiązywać zadania i quziy oraz zbierać w ten sposób punkty. Dziesięciu najlepszych graczy otrzymało nagrody, które zostały wręczone na specjalnie przygotowanym stoisku NZB w holu budynku.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wykładu.

Zamiana rozmiaru
Kontrast