Absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku Zarządzanie wykazuje się pogłębioną wiedzą w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości, ekonomii i finansów i dyscyplin pokrewnych oraz wiedzą specjalistyczną i umiejętnościami pozwalającymi uczestniczyć w procesie badawczym i w procesie rozwoju innowacyjności organizacji Absolwent posiada umiejętności menedżerskie niezbędne do kierowania przedsiębiorstwem i zespołami ludzkimi; jest przygotowany do pracy w charakterze menedżera średniego i wyższego szczebla zarządzania w przedsiębiorstwach, organizacjach non profit, jednostkach administracji publicznej różnych szczebli, a także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Posiada rozszerzone umiejętności diagnozowania, oceny i rozwiazywania problemów zachodzących w przedsiębiorstwie i jego otoczeniu. Potrafi programować rozwój innowacyjności organizacji. Absolwent zna język obcy na poziomie biegłości B2+ Europejskiego Systemu opisu Kształcenia Językowego Rady Europy.
Absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku Zarządzanie posiada tytuł zawodowy magistra.
Specjalność: Logistyka w biznesie
Absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku Zarządzanie na specjalności Logistyka w biznesie posiada wiedzę i umiejętności w zakresie identyfikowania, analizowania i doskonalenia systemów, procesów logistycznych, łańcuchów i sieci logistycznych oraz zarządzania nimi. Przygotowany jest do pracy na stanowiskach menedżerów i specjalistów w zakresie zarządzania procesami i projektami logistycznymi w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych, przedsiębiorstwach transportowo-spedycyjnych, centach usług logistycznych, firmach konsultingowych, jednostkach administracji publicznej. Dodatkowo absolwent przygotowany jest do prowadzenia własnego przedsiębiorstwa w zakresie dystrybucji towarów lub spedycji.
Specjalność: Rachunkowość i zarządzanie finansami
Absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku Zarządzanie na specjalności Rachunkowość i zarządzanie finansami posiada wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu nauk o zarządzaniu i nauk pokrewnych, przede wszystkim wiedzę z zakresu rachunkowości finansowej, rachunkowości zarządczej oraz analizy finansowej. Posiada umiejętności, pozwalające nie tylko na prowadzenie rachunkowości w firmie, ale też sporządzanie sprawozdań finansowych, czy ich analizę. Ma możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w zarządzaniu operacyjnym i strategicznym oraz projektowaniu nowoczesnych systemów rachunku kosztów i rachunkowości zarządczej. Absolwent może podjąć pracę na stanowiskach: księgowego, kontrolera finansowego, dyrektora finansowego, analityka finansowego, specjalisty ds. kosztów i rachunkowości zarządczej. Może także prowadzić własną działalność gospodarczą.
Specjalność: Zarządzanie i administracja publiczna
Absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku Zarządzanie na specjalności Zarządzanie i administracja publiczna posiada kwalifikacje do zarządzania procesami finansowymi i gospodarczymi w jednostkach i zakładach administracji publicznej. Przygotowany jest do podjęcia pracy m.in. w urzędach gmin, zakładach budżetowych (szkoły, zakłady opieki zdrowotnej), gospodarstwach pomocniczych, zakładach gospodarki komunalnej. Absolwent jest przygotowany do pracy na stanowiskach specjalistycznych w systemie zarządzania, menadżerów średniego i wyższego szczebla, doradców i konsultantów w organizacjach o charakterze gospodarczym lub publicznym, a także do prowadzenia własnej działalności.
Specjalność: Zarządzanie przedsiębiorstwem
Absolwent studiów drugiego stopnia na kierunku Zarządzanie na specjalności Zarządzanie przedsiębiorstwem posiada kwalifikacje do pracy w działach organizacji, działach kadr, biurach obsługi zarządów firm. Posiada umiejętności krytycznej analizy, interpretacji i oceny zjawisk i procesów zarządzania w różnej skali oraz przygotowania i podejmowania decyzji zarządczych, zwłaszcza strategicznych. Absolwent jest przygotowany do pracy na stanowiskach specjalistycznych w systemie zarządzania, menadżerów średniego i wyższego szczebla, doradców i konsultantów w organizacjach o charakterze gospodarczym lub publicznym, a także do prowadzenia własnej działalności.