Kultura organizacyjna – miękki wymiar organizacji

Szkolenie adresowane jest do kadry zarządzającej wszystkich szczebli, pracowników i specjalistów HR, liderów zespołów. Szkolenie przeznaczone jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Minimalna liczebność grupy: 18
Maksymalna liczebność grupy: 40
Liczba godzin lekcyjnych: 8

• doprecyzowanie pojęcia kultury, norm i wartości organizacji
  • rozpoczęcie i/lub kontynuowanie procesu świadomego budowania kultury organizacji z perspektywy swojego stanowiska/ obszaru/ zespołu
  • skuteczne promowanie wśród współpracowników postaw sprzyjających realizacji przyjętego w organizacji systemu wartości

Przedmioty i treści kształcenia

• Istota kultury organizacyjnej
  • Funkcje kultury organizacyjnej
  • Klimat organizacyjny
  • Umiejętności i narzędzia kształtowania kultury organizacyjnej – dostosowane do grup odbiorców (rozszerzenie w grupach specjalistów)
  • Diagnoza kultury organizacyjnej – dostosowane do grup odbiorców (rozszerzenie w grupach specjalistów)

Forma realizacji zajęć

• ćwiczenia praktyczne, gdzie uczestnicy: dużo piszą, dużo mówią, uczą się konkretnych technik
  • prezentacja
  • dyskusja
  • mini wykład połączony z prezentacjami multimedialnymi

Szkolenie kończy się  zaliczeniem. Uzyskanie zaliczenia (lub jego brak)  pojawia się na certyfikacie ukończenia szkolenia. Warunkiem ukończenia szkolenia przez uczestnika jest obecność na wszystkich zajęciach.