Praktyka w Katalonii

Witam,

Jestem studentem Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie. Studiuję Zarządzanie na II roku (studia I stopnia). We wrześniu 2016 roku wyjechałem do Malgrat de Mar w Hiszpanii, gdzie odbyłem trzymiesięczną  praktykę zagraniczną, organizowaną w ramach programu ERASMUS+. Praktyka została sfinansowana z programu PO WER, który wspiera osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej oraz osoby niepełnosprawne.

Przez trzy miesiące pracowałem w dziale marketingu przedsiębiorstwa Animafest Experience,  które zajmuje się rekrutacją studentów na międzynarodowe staże. Mieszkałem, pracowałem oraz spędzałem czas wolny z ludźmi o różnych narodowościach, którzy pochodzili z takich krajów, jak Francja, Hiszpania, Maroko, Łotwa, Polska, Rosja, czy Słowacja.

Na początku praktyki nauczyłem się obsługi różnych programów komputerowych, graficznych, w których później tworzyłem materiały reklamowe w celu promocji firmy. W późniejszym etapie stażu, gdy już płynnie rozmawiałem w języku angielskim, miałem zwiększony zakres obowiązków, m.in. przeprowadzałem rozmowy kwalifikacyjne ze studentami z całego świata. Było to dla mnie wyzwanie, ale dawało ogromną satysfakcję.

Wyjazd był bardzo ciekawym i rozwijającym przeżyciem. Dzięki niemu mogłem zwiedzić piękny kraj jakim jest Hiszpania i poznać kulturę ludzi tam mieszkających. Przełamałem wszelkie bariery językowe, pobyt za granicą dał mi swobodę wypowiadania się w obcym języku, łatwość nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi oraz umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Bilansując wyjazd w ramach programu Erasmus+ mam mnóstwo pięknych wspomnień które zostaną ze mną do końca życia!

Gorąco zachęcam wszystkich studentów, jeśli macie taką możliwość, korzystajcie z szansy jaką stwarza Wam udział w programie Erasmus+. Nie wahajcie się wyjechać w ramach programu, sami przekonajcie się jak świetnym doświadczeniem jest zagraniczna praktyka.

Tomasz
Student II roku (Zarządzanie)