Studiuj w Portugalii, praktykuj na Wyspach Kanaryjskich!

Wybierając studia w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie, otwierasz sobie drogę do odbycia nawet dwóch lat studiów w partnerskich uczelniach w Europie. Uczelnia współpracuje z 45 ośrodkami naukowymi w takich krajach jak: Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Grecja, Hiszpania, Łotwa, Portugalia, Rumunia, Słowacja oraz Turcja.

Jakie kryteria należy spełnić, by móc odbyć do dwóch semestrów na studiach I stopnia oraz do dwóch semestrów na studiach II stopnia zagranicą?

Przede wszystkim należy być studentem Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie na jednym z czterech kierunków: Zarządzanie, Pedagogika, Finanse i rachunkowość oraz Turystyka i rekreacja. Należy złożyć wniosek i CV oraz przejść pozytywnie rozmowę kwalifikacyjną. Chcesz zwiedzić Europę? Masz taką możliwość. Na każdy z 4 możliwych semestrów w trakcie studiów licencjackich i magisterskich wybierz inny kraj. Dzięki temu podczas pięciu lat studiów w MWSE zwiedzisz co najmniej cztery kraje europejskie. Jeżeli to za mało, to na przykład zamiast jednego semestru studiów wybierz dwie trzymiesięczne praktyki zawodowe w okresie wakacyjnym na Wyspach Kanaryjskich: Lanzarote, Grand Canaria, Fuerteventura, Teneryfa, Malaga, Mallorca. To Ty decydujesz jak wykorzystasz te klika lat studiów, my pomożemy zrealizować Twoje plany.

MWSE w Tarnowie od 2000 roku uczestnicy w programie LLP Erasmus, a od stycznia 2014 roku w programie ERASMUS+. W ramach tego programu studenci MWSE studiują w partnerskich uczelniach w całej Europie oraz odbywają zagraniczne praktyki studenckie. Uczelnia w ramach programu zapewnia wyjeżdżającym wysokie stypendia, nawet do 2000 Euro. Dzięki staraniom MWSE, osoby będące w trudnej sytuacji materialnej oraz osoby niepełnosprawne otrzymują dodatkowe wsparcie finansowe w ramach programu PO WER. Stypendyści otrzymują także bezpłatne wsparcie językowe on-line w postaci kursów językowych przed i w trakcie wyjazdu. Uczestnictwo MWSE w programie PO WER jest dowodem na spełnianie wysokich standardów wymaganych przy organizowaniu współpracy międzynarodowej. (Szczegóły dotyczące współpracy międzynarodowej MWSE)

Skontaktuj się z Biurem Współpracy z Zagranicą MWSE:
mgr Radosław Pyrek – tel. 14 65 65 539, kom. 509 700 597, e-mail: iro.mwse@mwse.edu.pl, skype: pyrekr

A co o wyjazdach w ramach programu Erasmus+ mówią studenci, którzy już skorzystali z tej możliwości?

– Polecamy wszystkim studentom Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej wyjazd na stypendium zagraniczne.  Erasmus+ to wspaniała przygoda, dzięki której można się wiele nauczyć i przeżyć niezapomniane chwile – Justyna, Angelika, Justyna – studentki I roku Zarządzania, spec. Zarządzanie w turystyce i rekreacji.

– Zachęcamy  wszystkich studentów do udziału w programie Erasmus+. To niezapomniana przygoda i nawiązanie znajomości na całe życie. W Beja poznałyśmy wielu wspaniałych ludzi, z którymi nie tylko studiujemy , ale również mile spędzamy wolny czas – Jadwiga, Florentyna, Małgorzata, Paulina i Natalia – studentki Turystyki i rekreacji oraz Zarządzania.

– Gorąco zachęcam wszystkich studentów, jeśli macie taką możliwość, korzystajcie z szansy jaką stwarza Wam udział w programie Erasmus+. Nie wahajcie się wyjechać w ramach programu, sami przekonajcie się jak świetnym doświadczeniem jest zagraniczna praktyka – Tomasz – student II roku k. Zarządzanie.